DrukujDrukuj

Festiwal Kultury Antycznej Gotania 2012 zaprasza

Autor:
MartaC
Festiwal Kultury Antycznej Gotania 2012 zaprasza

Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej Gotania 2012 rozpocznie się w sobotę 28 lipca w Masłomęczu.

Pierwszą z atrakcji jest biesiada archeologiczna, która rusza w sobotę o godz. 14 przed Chatą Gocką w Masłomęczu (pow. hrubieszowski). Będzie można obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych z Polski, Bułgarii i Rumunii. W programie m.in. walki pomiędzy Gotami i Rzymianami, zwiedzanie obozów historycznych, walki gladiatorów i targ niewolników, a także możliwość skosztowania gockiej kuchni.

Biesiada archeologiczna potrwa do ok. godz. 19. Później w programie jest przemarsz wszystkich grup rekonstrukcyjnych do Kryłowa, gdzie rozpocznie się druga część imprezy.

W niedzielę w Kryłowie nie zabraknie atrakcji. W programie znalazły się m.in. pokaz musztry, uzbrojenia legionisty rzymskiego oraz walki gladiatorów. Będą też inscenizacje. Zobaczymy bitwę barbarzyńców z legionistami oraz atak na obóz rzymski. Nie zabraknie prawdziwego targu niewolników, w którym będzie mogła wziąć udział publiczność oraz obozu historycznego, który będzie otwarty dla zwiedzających. Wystąpią zespoły Lia Fail i Percival.

Dodatkowe atrakcje drugiego dnia festiwalu to prezentacja dawnych rzemiosł, m.in. garncarstwa, tkactwa i kowalstwa, gry i zabawy dla dzieci, tor łuczniczy i oszczepnicy, dawna kuchnia i antyczny targ. Impreza potrwa do godz. 20. Wstęp wolny.

kp, red

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)