DrukujDrukuj

Janina Danielczuk, czyli Nina-1940

Treść nie została jeszcze zweryfikowana przez moderatora.
Autor:
MartaC
Współautorzy:
  • macwoj
Nina_1940

Kocha historię, książki i podróże. Wiedzą lubi dzielić się z innymi. Chętnie zagląda do Internetu. Tak trafiła na portal Regiopedia, gdzie opublikowała setki ciekawych haseł. W nagrodę otrzymała iPada. Mowa o Ninie_1940, czyli pani Janinie z Rejowca.

- Nie wolno siedzieć bezczynnie. Tak mówił mi ojciec od małego. Dlatego czytam, podróżuję, uwielbiam konkursy i teleturnieje – wyjaśnia Janina Danielczuk, która w piątek odebrała w redakcji Dziennika Wschodniego iPada, nagrodę w konkursie portalu Regiopedia.

O co chodziło w konkursie? Aby wygrać iPada, trzeba było dodać na portal http://lubelskie.regiopedia.pl ciekawe hasła związane z Lubelszczyzną, historią i kulturą naszego regionu, atrakcyjnymi miejscami do wypoczynku i piękną przyrodą. Spośród wielu cennych wpisów, redakcyjne jury najbardziej spodobały się prace właśnie Niny_1940.

Z komputerem pani Janina jest za pan brat, od kiedy do Internetu przekonały ją wnuki. – Portal Regiopedia bardzo mi się spodobał. Trzy lata temu weszłam na tę stronę i zainteresowałam się nie tylko częścią o woj. lubelskim – wyjaśnia.

Skąd pani Janina czerpie wiedzę? - Kocham czytać książki, szczególnie te oparte na faktach, historii. Mam fotograficzną pamięć – dodaje pani Janina. – Jestem upartym koziorożcem, z natury dociekliwym.

Pani Janina jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego. – Uczyłam przez 35 lat, mam zamiłowanie do nauk humanistycznych – dodaje Nina_1940.

W wolnym czasie pani Janina lubi podróżować. – Jestem włóczykijem, w tym roku byłam i Warszawie, i w Kazimierzu, na południu Polski, na Słowacji i Ukrainie – wyjaśnia.

W każdym z tych miejsc pani Janina poznaje ciekawych ludzi. – Jestem bardzo kontaktowa, lubię rozmawiać z ludźmi – dodaje.

iPad to nie pierwsza nagroda, jaką zdobyła pani Janina. W poprzednim konkursie portalu Regiopedia zdobyła dzięki swojej pracy i ciekawym hasłom laptopa.

– Brałam też udział w teleturniejach, takich jak „Jeden z dziesięciu”, „Familiada”, czy „Kochamy polskie seriale” – dodaje Nina_1940.

Swoją pasją poznawania świata zainteresowała rodzinę. Syn Mariusz fotografuje, staruje w teleturniejach, także zagląda na Regiopedię.

Jakie plany na przyszłość ma laureatka naszego konkursu? – Chcę jeszcze w tym roku pojechać do Lwowa. No i wkrótce wezmę się za moje rodzinne strony – gminę Izbicę – i opiszę ją na Regiopedii – dodaje.

Już wkrótce kolejne ciekawe konkursy na portalu Regiopedia! Zapraszamy do zabawy i wspólnego tworzenia Regiopedii.

Autor: Marta Ćwik

Czytaj także:

Regiopedia nagradza: Zobacz, kto wygrał iPada
Konkurs: Dodaj ciekawe hasło, wygraj iPada!

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)